LI HU KO - Beatnici

Koncem roku 1963 a začátkem roku 1964 přislo vyvrcholení několikaleté cesty LIHUKA - a nakonec Beatniků českým bigbeatem. LUCERNA. A hned dvakrát. Na plese Štěpánské SVVŠ a pak na Festivalu Big Beatu.

V roce 1964 jsme odmaturovali a někteří se dostali na vysoké školy. Původní skupina ve kmenovém složení Antonín Andršt (bicí), Jaroslav Bohdal ( zpěv, kytara), Václav Houk (zpěv, kytara),  Ivan Leiš (baskytara) František Procházka (tenor saxofon),  Milan Svoboda (klavír)  a několika zpěvaček - sólistek i sboristek. Několikrát si s námi zazpívala i spolužačka Hanka Pazeltová, která měla větší ambice - Semafor. Po událostech v roce 1968 celá její rodina včetně ní a její sestry emigrovala. Naše skupina pomalu končila svou kariéru.

Někdy v roce 1965 na jaře jsme přišel  na jednu ze zkoušek a oznámil ukončení své účasti v Beatnicích. Paradoxem bylo, že kromě Vaška tam byli sami neznámí noví hudebníci. Jejich kapela se chtěla dát na profi cestu. Takže ano. To nebyla má cesta.

Se mnou ještě někdo nepokračoval, ani nevím, kdo. Myslím, že v pokračující kapele zůstal Vašek Houk, Milan Svoboda a snad i Tony Andršt. Víc jsem o  Beatnicích neslyšel. Z nás všech zůstal věren aktivní hudbě Vašek Houk i po přesunu do Třeboně.

Po zkoušce jsem si šel sednout do kavárny Vltrava. Přišel ke mně ke stolu jeden mladý Němec, který věděl, že s hudbou končím. Koupil si ode mne baskytaru za šest stovek. Tehdy to bylo na královskou večeři při hudbě ve Vltavě.  Tím skončila hudební éra mého studentského života.  Nastala jiná éra - vysokoškolský život. Ale i tam nebyla nouze o mimoškolní činnost.

Tradice orchestrů ve Śtěpánské byla založena. Po nás přišli mladší .....

 

 

LUCERNA

(zahráli jsme spolužákům z SVVŠ  Štěpánské dříve a nyní Akademciké gymnázium) na našem maturitním plese pár našich pecek).

 

Naše znělka Apache uvedla několik skladeb, naši klasiku.

Snímky jsou z našeho maturitního plesu. Psaly se léta 1963 - 1964. Zde máme slavnostní ohozy.

V Lucerně jsme hráli ještě několikrát na batových festivakech a akcích (naše oblečení bylo jiné - celí v bílém).

 

Franta Procházka, pod ním Tony Andršt, za ním Vašek Houk

 

lucerna 004

 

 

Vašek Houk, pod ním Jarda Bohdal

 

lucerna 002

 

 

Ivan Leiš na snímku sám a , pod ní  s Frantou Procházkou

 

lucerna 003