BOSKOVICE

 

Některé výplatní otisky přinesou s sebou záhadu. To je i případ výplatního otisku ze stroje Postalia s poštou Boskovice v denním razítku. K základním částem otisku (tedy k dennímu a výplatnímu otisku je připojeno označení, které tvoří nápis Boskovice a pod ním obrázek tohoto místa.Jinak nic. Otázkou zůstává zda tento otisk je poštovní s tím, že město využilo prostotu pro označení k usazení popsaného štočku anebo zda stroj patří koemerčnímu subjektu (jako například Městskému národnímu výboru.

Poštovní archiv svědectví nevydal, tak je to na sběratelích, kteří mají vztah k tomuto místu či regionu.Otázkou zůstává je to otisk komerční či poštovní? Ví někdo, kdo je autorem námětu a rytcem?

Otisk, který je v originále červený, působí velmi esteticky a ptří kvalitou návrhum, rytectví, ale i péčí při otiskování na zásilky k velmi podařeným.

Kdo to, odpoví. Může na můj mejl Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript..

 

dopl 007

 

VYSVĚTLENÍ

Neuplynulo ani 24 hodin od zavěšení dotazového příspěvku ohledně boskovického otisku a našlo se vysvětlení. Ve svém archivu  jsem objevil boskovický otisk s datem 16. 9. 89, který měl v sobě kresbu předchouího otisku a pod ním malým psacím písmem je uvedeno: "Krajská filatelistická výstava18. - 2?. ??".

Tudíž se vysvětlilo, že se jedná o poštovní výplatní otisk ze stroje Postalia, který pošta Boskovice zapůjčila organizátorům této výstavy k propagaci filatelistické výstavy.

Vyvstala ale nová záhada - onázev výstavy byl z označení odstarně a byl pořízen otisk bez názvu. Používala jej pošta s tímto otiskem anebo se jedná o suvenýrový otisk (otisk je anulát neprošlý poštou)?

Jak vidno, o záhady ve světě výplatních otisku není nouze.

 

boskovice 002

zvětšeno