Osobní archv (29)

 

V jistém stádiu sběratelství přijde rozhodnutí "vystavovat". K usměrnění této bohulibé činnosti slouží výstavní řády a hlavně připojené směrnice.   Nevím, jak to chodí dnes, ale v 80. letech se  připojila ke schválenému výstavnímu řádu poštovní historie a celin i směrnice, kterou vypracovala federální komise KPHC SČSF (její jurymanská sekce). Vystavovatele jsme vedly na výstavy v tomto duchu.

I když od data vypracování uplynulo skoro 40 let, je tento materiál prospěšný a stále živý, i když s něčím lze nesouhlasit. Minimálně objasňuje různé výrazy a směřuje vystavovatele k lepším exponátům. Tento text z roku 1987 jsme objevil a uchovávám jej v archivu jako obrázek doby, jak se sběratelství  poštovní historie a celin v té době u nás  vyvíjelo.

Text k celinám někdy příště. To ještě byla doba, kdy gesci nad nimi měla naše komise PHC.

Historický text doplňuji několika ukázkami z mé sbírky coby ilustrace k textu. Zachycují různé poštovně historické artefakty několika časových období.

 

 PHC 001

 

PHC 002

 

PHC 003

 

PHC 004

 

 

PHC 005

 

PHC 006

 

PHC 007

 

 

 

Několik ukázek celistvostí  z mé poštovně historické sbírky na dokreslení zavěšeného textu směrnic ke Generálnímu výstavnímu  řádu PH (psal se rok 1987 .....).

 

PHC 011  

 

 

 

   PHC 008

 

 

 

PHC 009

 

 

 

PHC 010