I Pražské vzorkové veletrhy, které sídlily ve Veletržním paláci v tehdejší Praze VII si pořídily výplatní stroj k vyplácení své bohaté korespondence a zároveň k reklamě svých akcí. Tato historie začala sa dohlédacím poštovním úřadem PRAHA 1 (období od 23. 5. 1928 až 12. 5. 1931. Pořídili si výplatní troj A s horním číslem počitadla, sběratelské označení FR 6h - 4m. Označení uživatele je střídmé, nicméně v několika jazycích a s výrazným logem Veletrhů (PVV). V květnu 1931 došlo ke změně dohlédacího úřadu - z Prahy 1 na PRAHA 86 - VELETRHY.
Tak jako u několika dalších uživatelů ve sběratelském prostředí se objevil výplatní otisk identický s oficiálním otiskem s datem 30. 4. 1928, tedy o několik dnů než měsíc. Vzhledem k tomu, že 30. 4. a v dalších dnech tento otisk neměl svou právní sílu vyplácet oficiálně zásilky, jedná se o esej. Důvod vzniku je neznámý, v roce 1926 a 1928 docházelo k tomuto jevu častěji, i když ne masově. Důvod možná byl jediný, zkompletovat součásti otisku v předstihu před dnem vyplácení.V tento okamžik mechanik pořídil zkuěební otisk. Vvětlení může být i jiné, zatím neznámé. Svědectví mechaniků či sběratelů anebo pracovníků firmy b. Jarolímek se nezachovala.
Tato esej nebyla u tohoto subjektu ojedinělá. Známá je i esej 36 (Katalog Bouška - Leiš, Praha 1979). Sběratelsky označená jako FR 6s - 4m.Pod výplatním razítkem je malý zaplněný kruh s bílými iniciálami PVV, pod tím nápis Pražské vzorkové/veletrhy. Datum této eseje 1. 6. 1926. Tato esej vznikla před prvním oficiálním výplatním otiskem v Československu. Navíc Tento stroj s tout esejí se stal první strojem v naší historii a byl použit pro otisk Živnostenské banky (používání od 16. 9. 1926 do 30. 12. 1926). Zatím 1. známá československá esej. Byla použita při prosazení tohoto způsobu vyplácení a jeho finanční podpory u centrální banky. Z archivu vyplývá, že velkou roli tu rála manželaka B. Jarolímka paní Anastázie Jarolímková. Tento otisk má velmi cennou hodnotou (RRR).