HISTORIA POSTALIS ETC... osobní blog Ivana Leiše

Historia Postalis - ETC - Ivan Leiš - pondělí, 10 květen 2021

KYSELÉ JABLKO (3)

KYSELÉ JABLKO (3)

Období od žádosti o jurymanské řízení v roce 1983 k  řízení v roce 1988

Navazuji na druhé pokračování Kyselého jablka a zveřejňuji jednak mou žádost o řízení a odpověď předsedy komise PHC. Oba dopisy jsou samovysvětlující a nepotřebují žádného dalšího komentáře.

Řízení se uskutečnilo dne 6. 11. 1983 v Olomouci a pokud  si dobře vzpomínám Jožka Tekeĺ a má maličkost jsme se nestali jurymany, ale „jen“ kandidáty na jurymana“ a Franta Martinka uspěl na aspiranta. Komise se nepřiklonila k řádosti Komise poštovní historie a celin a její jurymanské sekce, aby se spojilo řízení na kandidáta spojilo s řízením na jurymana. Oba jsme dosáhli druhého stupně a zbývalo se zúčastnit třetího stupně na jurymana PH+C.  Žádost komise a sekce měla jednu velkou logiku. Jurymanů poštovní historie a celin bylo žalostně málo. Noví a mladí se nepřipravovali. Staří se zúčastňovali práce v jury jen málo, pokud vůbec. Nakonec exponáty poštovní historie a celin museli jurovat ostatní jurymani z ostatních komisí (teritoriální, čs. známky, námětové). To vyvolalo nevoli v řadách vystavovatelů, kteří se cítili velice špatně a nízko ohodnocení.  Navíc nikdo jim nevysvětlil, proč ohodnocení bylo takové jaké dostali. Řada z nich byla od dalšího vystavování odrazena.

Jejich názor však nebyl vyslyšen a problém přetrvával.

Řízení v Olomouci

Žádost a zvací dopis

 

jury 001   jury 002

Jurymanský průkaz

Potvrzené funkce a pravomoce a záznamy o práci v jury v letech 1980 - 1988

Některé výstavy tam nejsou zaznamenány, i když jsem se práce v jury zúčastnil. Za osm let jsem absolvoval práci ve dvou desítkách hodnotitelských komisích různých výstav.

 

jury 004     jury 005

 

Kromě práce v různých jury bylo nutno pracovat především v těchto oblastech - práce v jurymanské sekci, zintenzivnit vystavování exponátů a vyvíjet aktivní práci v komisi a sekcích poštovní historie.

V roce 1984 jsem byla navržen dr. Vratislavem Palkoskou na předsedu Komise poštovní historie a celin SČSF s tím, že on bude v symetrickém modelu pracovat jako předseda české Komise poštovní historie a celin. Tak bylo navrženo, tak bylo orthodnuto. Požadavky na přípravu jurymana se zesílily a ostaly jiný punc, o mnoho islnější než v době před několika lety..  Podrobněji k těmto činnostechg v dalším pokračování.

 

Číst dál...
  • Zveřejněno v ZÁLIBY

CESTA AMERIKOU OD ZÁPADU K VÝCHODU (38)

Další plánovánou zastávkou při cestě ve státě Ohio bylo místo, kde několik let pobýval 20. prezident USA James A. Garfield se svou rodinou před svým atentátem. James A. Garfield (19. 11. 1831 - 19. 9. 1881) byl 20. prezidentem USA. Druhý prezient, který byl zavrařděn v úřadě. Vládl v období od 4. 3. do 19. 9. 1881, tedy šest měsíců a 15 dnů).  Lawnfield byl proslulý tím, že svou kampň na prezidneta vedl několikrát z verandy tohoto domu. Panství Lawnfield se nachází nedaleko města Mentor, Ohio.

 

garfield 003    garfield 004     garfield 001     garfield 010        garfield 002     garfield 006     garfield 007     garfield 008    garfield 009         garfield 005

 

.

Číst dál...

VE ZNAMENÍ ZKRATEK (Č3): 24 - OM

Č3

Zkratka: písmena  vystínovaná, OM (počáteční písmena jména a příjmení majitele firmy O=Oskar, M=Mayer) mezi denním a výplatním razítkem

Adresa: Praha II., Soukenická 8

Zaměření: ?

Výplatní stroj Francotyp, otisk sběratelsky FR 6h - 4m

Dohlédací pošta PRAHA 6

Pozn.: Výplatní stroj již vyplácel za dob Protektorátu

Anulát

Otisk 1. dne s datem 7. 6. 1945  (R)

Otisk pořízen mechanikem fy. B. Jarolímek na obálce firmy K. Holan (nesouvisí, nouzové)

OM 001

 

Číst dál...
Přihlásit se k odběru tohoto kanálu RSS