HISTORIA POSTALIS ETC... osobní blog Ivana Leiše

Historia Postalis - ETC - Ivan Leiš - neděle, 05 duben 2020

  • Zveřejněno v ZÁLIBY

RAKOUSKEM A NĚMECKEM ZA POŠTOVNÍ HISTORIÍ

Za poštovní historií v Rakousku a Německu

 

Z minulosti nám mnohde zbyly starobylé budovy, v nichž se nacházely před dávnými lety pošty. Malby na fasádě nám je dodnes připomínají. Pošty sloužily i jako objekty, kde přespávali lidé cestující dostavníky. Mnohé slavné osobnosti, jakými byl Wolfgang Goethe a další. Ke cti majitelů objektů a místních samospráv slouží i to, že tyto budovy a vnější i vnitřní znaky a připomínky bohaté poštovní historie našich sousedních zemí (Rakousko a Německo).jsou překrásně opravené.Tvoří architektonické a umělecké klenoty různých destinací. Svůj původ mají v minulých stoletích, ale i ve století dvacátém.

 

BUDOVY POŠT 002     BUDOVY POŠT 001      Budovy pošt 2 003     Budovy pošt 2 002     Budovy pošt 2 004     Budovy pošt 3 004

Budovy pošt 3 003     Budovy pošt 3 002     BUDOVY POŠT 003

 

 

 

Číst dál...

Torza esejí

Torza

V minulých článcích jsem se snažil popsat i doposud zapomenuté otisky či jejich torza, z nichž se nikdy nevytvořily regulérní výplatní otisky. V archivu jsem narazil na osamělá denní razítka s názvy dohlédacích pošt z let 1926 - 1932, která byla vyryta a čekala na zasazení pozdějších výplatních otisků. Některé nebyly vůbec použity, některé možná byly, aspoň v nezachovaných esejích. Mezi třemi ukázkami vyniká "rozdělený název Moravské Ostravy 1". Rozdělení nebylo povoleno poštovní správou, i když i v reálu se použilo (případ Českých Budějovic). Jedná se o další zajímavost v oblasti esejí a jejich torz.

 

eseje razítek 001

Číst dál...
Přihlásit se k odběru tohoto kanálu RSS