Změna dohlédací pošty v denním razítku výplatního otisků v období let 1926 až 1939 se stala u řady uživatelů výplatních strojů jedním z rysů použití výplatního stroje. Nejčastěji poštovní správa doporučila uživatelům změnu pošt z důvodů lepší komfortnosti při využívání poštovních služeb služeb. Otázkou zůstává, proč se tak stalo až po vyrytí denního razítka, nikoliv promyšleněji hned na začátku fungování výplatního stroje. Sběratelé tak získali dva otisky, každý s jiným vzhledem, z nichž se jeden nebo oba staly minimálně zajímavostí ne-li cennými otisky.
V roce 1931 dostal subjekt Radiojournal, radiotelefonické zpravodajství sro Praha, svolení s používáním výplatního stroje Francotyp B4 s horním číslem počitadla, sběratelsky Fr 8h - 4m. Původně tento stroj měl používán uživatelem Bratři Böhmové v Novém Jičíně. Tento uživatele si stroj původně zakoupil, nechal vytvořit všechny části otisku, stroj byl zaplombován 22. 1. 1932. Ministerstvo však rozhodlo dne 13. 1. 1932 o snížení slevy na použití stroje z 1% na 1/2%. Firma Böhm neuvedla stroj vůbec do provozu a vrátila jej B. Jarolímkovi. Stroj se přivezl do Prahy na Perštýn 15 dne 3. 2. 1932 a byl prodán Radiojournalu.
Radiojournalu byl tento stroj zprovozněn 12. 2. 1932 s dohledem pošty PRAHA 31. Dole první reprodukce znázorňuje 28. otisk 1. oficiálního dne použití stroje (R). Druhý otisk je z 28. 11. 1032 poštou prošlý, několik dní před ukončení používání tohoto otisku z důvodů změny dohlédacího poštovního úřadu.

Dne 12. 12. 1932 - ve stejný den ukončení předchozího otisku, byl uveden do provozu druhý otisk s dohlédací poštou PRAHA 34 (viz dolní první otisk - R). Jedná se o 66. otisk 1. dne použití (R). Druhý otisk na celistvosti je poštou prošlý s datem 11. 4. 1933 adresovaný firmě B. Jarolímek na Perštýn 17 (?). I To je cenná zajímavost díky adresátovi, účastníkovi procesu vyplácení zásilek výplatními otisky.

N závěr ještě jednu poznámku. Řada otisků z 1. republiky měla vynikající výtvarnou, ale i vlasteneckou hodnotu, tento otisk je jedním z nich. Ke cti uživateli slouží, že vee stejném vzhledu byl tento otisk používán i za dob Protektorátu ČM. Pět podob otisků z doby Protektorátu si zaslouží zvláštní článek. Motiv Hradčan - symbol svobodného Československa zůstal po celou dobu Protektorátu v otisku, i když se nápisy měnily, poslední musel být dvojjazyčný. Českost nicméně z otisku v této době poroby povzbuzovala.