HISTORIA POSTALIS ETC... osobní blog Ivana Leiše

Historia Postalis - ETC - Ivan Leiš - čtvrtek, 23 květen 2019

Celistvosti v rarity přetvořené (13)

Celistvosti v rarity přetvořené (13)

 

Na zobrazené celistvosti je kromě hodnoty celiny dodatečné výplatné ve formě výplatního razítka s hodnotou ve tvaru  pseudoznámky neúplného výplatního otisku. Takových případů není vidět mnoho. Obvykle dle předpisů se měl vyjet celý poštovní výplatní otisk (s denním razítkem). Zajímavost poštovního provozu to rozhodně je.

 

 Celistvost s neúplným otiskem jen VR 001

 

 

 

Číst dál...

Celistvosti v rarity přetvořené (12)

Celistvosti v rarity přetvořené (12)

 

Rarity se nemusí týkat jen výplatního znaku - zde výplatního razítka, i když se jedná o celistvosti staré již několik desítek let. Celistvosti se sbírají jako celé, lépe řečeno celistvé z mnoha důvodů. Zde, kdyby se odstřihl výplatní otisk, přišli bychom o cennou celistvost, která byla adresována zakladateli tohoto sběratelského oboru Jaroslavu Lešetickému. Ke škodě sběratelů, ke škodě poštovní historie. Celistvost adresovaná významné osobě, která navíc obor výplatného sbírala, je velmi zajímavým artefaktem ve sbírce, ne-li výjimečným a cenným, i kdýž se přímo otisku a jeho raritní povahy netýká.

 

Celistvost DGA čtyřmístná hodnota U 12 001

Číst dál...

Můj první a jediný tým AAI zvolený v Syrakusích 2004

Můj první a jediný tým AAI zvolený v Syrakusích, Sicilie 2004

 

      Vítr a má žena mne zavály v roce 2004 na kongres  AAI do Syrakus na Sicilii. AAI byla tehdy skoro v troslkách a uvažovalo se o jejím rozpuštění. Jako aktivnímu členu AAI mi to bylo nesmírně léto a vystoupil jsme s emotivním projevem na místní radnice, kde se kongres konal. Nevím, zda jsem zapůsobil. Přesvědčil jsem však hlavní odpůrce, abychom AAI revitalizovali tím najdeme její identitu pro 21. století. Stalo se. AAI vydrželo a mne účastníci zvolili prezidentem této slovutné organizace, která spatřilo světlo světa v roce 1986 v budapešti. AAI, i když se zbavila "I" v názvu vydržela a coby neaktoivní člen musím konstatovat, že jsme udělali dobře. NASTUPUJÍCÍ ALUMNISTY MYŠLENKA CHYTLA A POSLEDNÍ AKCE  V BLANSKU JE TOHO DŮKAZEM ...

      Upřesňuji, že v přehledu podbenek chybí Němec Florian, žijící ve Śvýcarsku, který byl též v prvním roce členem  týmu. Měl na starosti IT. Po jeho odchodu si vzal tuto problematiku na starost víceprezident Jochen.

EB AAI 2005 2006 001     EB AAI 2005 2006 2 001

 

.

Číst dál...

Fotbalový buletin FT Transco č. 6/1990

Fotbalový buletin č. 6/1990

 

Koncem 80. let a začátkem 90. let jsme měl velké štstí, že si mne hráči fotbalového mužstva podniku zahraničního obchodu Transakta Praha zvolili jako kouče a vzali mne na milost i do svého týmu, nikoliv jako náhradníka, ale občasného a krátkočasového hráče. ZASKVĚL JSEM SE A NECHALI MNE DÁT I NĚKOLIK GÓLŮ. dOBA SE ZAČALA UVOLŇOVAT A MY JSME MOHLI I VYJET DO ZAHRANIČÍ A SEHRÁT PŘÁTELSKÁ UTKÁNÍ. Dvakrát jsme hráli v Německu a jenou ve Švýcarsku. Ostudu jsme neudělali a spíše jsme vyhrávali. Poté jsme hostili hráče tří týmů v Československu a opět jsme vyhrávali (byla to domácí půda). K těmto událostem jsme si vzpomněl na zkušenosti s vydáváním zpravodajů a novin na základní, střední a vysoké škole a pustil jsme do světa ke každé události skromné buletiny. Přidal jsem i zkušenosti s vydáváním tiskovin pro kluky a kamarády z ulice, které jsem vydával na koleni pod názvem "SARAJEVSKÉ" a "SMEČKY". Nedávno při setkání s týmem Krupp Lonrho v Německu jsme si zavzpomínali i na tento  odvážný novinářský pokus. Reprodukuji číslo šest. Škodolibí lízači stránek zpravodaje bez mého vědomí záměrně zamnili stránku č. 4 za titulku č. 1 a rozesílali hráčům obou týmu. Líbaila se jim titulka děvčat spěchajících na zápasy obou týmů víc než řádná titulní strana. Aspoň byl buletin č. 6 čtivý. Za špatné řazení stran se neručí.

 

Fotbalový buletin 6 4 001     Fotbalový buletin 6 2 001     Fotbalový buletin 6 3 001        

 

Fotbalový buletin č. 6 001  

Číst dál...
Přihlásit se k odběru tohoto kanálu RSS