HISTORIA POSTALIS ETC... osobní blog Ivana Leiše

KATALOGY PROTEKTORÁTNÍCH VÝPLATNÍCH OTISKŮ

KATALOGY

Protektorát Ćechy a Morava 1939 - 1945

Zaznamenal jsem zvýšený zájem u nás o sbírání výplatních otisků Protektorátu Čechy a Morava, které před rokem 1989 byly pro sběratele tabu z politivkých a ideologických důvodů. Zájem se zvášil po 17. listopadu 1989.

Špičky sběratelství u nás reagovaly na tento trend a vydaly několik katalogů těchto výplatních otisků klasického období čs. otisků s úmyslem zaplnit bílá místa naší, i když smutné historie, kdy Čechy a Morava byly "pod ochranou Třetí říše".

Stalo se.

Dr. Miroslav Bouška vydal dvoudílný Katalog výplatních otisků Protektorátu Čechy a Morava (Praha 1997) v tištěné formě (bohatě ilustrováno černobíle) - tento Katalog je v současnosti rozebrán, dotisk se neplánuje, je možno jej získat v knihovnách a

Ing. Roberto Di Casola a Ing. Ivan Leiš vydali a na internetové stránky KF 00-15 Praha zavěsili třísvazkový Katalog Protektorát Ćechy a Morava, svazek 3 otisky mimopražské, svazek 4 otisk prahay 1, svazek 5 otisky Praha 2 dále. Tento katalog vyšel v roce 2015 a je barevný. Je přístupný zdarma a bez kódů. Z titulní stránky se dostal do vnitřku stránek a lze jej vyvolat ve vyhledávači. Tyto Katalogy jsou přístupné elektronicky a stažení není zablokováno.

Tyto práce plně slouží sběratelům k uplatnění sběratelské práce a záliby.

 

Titulky dvou dílů knihy dr. Boušky

Protektorát 1 001     Protektorát 1 002

Titulky dvou svazků, třetí je obdobný

Protektorát 2 003       Protektorát 4 001   

 

 

Naposledy změněnoúterý, 21 červenec 2020 15:42

2 komentáře

Zanechat komentář

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.