HISTORIA POSTALIS ETC... osobní blog Ivana Leiše

RADOST OD PŘEDSEDY Doporučený

Radost od předsedy.

 

Pandemická rána  na nás uhodila plnou silou. Sociologové pojmenovali několik skupin obyvatel naší zeměkoule. Jedna z nich se zviditelnila až neuvěřitelným způsobem - filatelisté a poštovní historici. Když byly omezeny kontaktní přednášky, setkání a semináře, ihned se objevily bezkontaktní virtuální webnášky a webminary. Vytvořila se a objevila se i litearura. Jedním ze zářných příkladů je předseda FG Post- u. Absenderfreistempel e. V. - jinak Arge ve Svazu německých filatelistů Bernd Rosolski, který udělal sdruženým členům (včetně mé maličkosti) velkou radost. Z velkého množství výplatních otisků, německých i světových vytvořil a členům rozeslal Sešit číslo 38 nazvaný

"Schwein gehabt ...."

 oder Nachlese einer nicht statgefundenen Veranstaltung.

 

Brožůra o rozsahu 48 stran s mnoha kvalitními ilustracemi nás zavádí do světa výplatních otisků a různých témat - čokolády, návštěvy v ZOO, do Austrálie, mezi čuňátka a medvídky, do USA,ilatelistických výstav, svět mostů, přes které musíme přejít, ale i světa esejí, zkušebních otisků. předváděcích otisků a dalších specialit. Kouzelný je souhrn dvojjazyčných otisků- které nejsou v literatuře moc frekventované.

 

Tato slova díků doplňuji dvěma ilustracemi - titulkou Sešitu a jednou ze stránek (filatelistické výstavy na výplatních otiscích). Za tento počin v dobách nelehkých Berndovi Rosolskému děkuji.

 

Vielen Dank, lieber Bernd Rosolski.Sie haben uns eine grosse Freude gemacht.

 

Bernd 1 001      Bernd 2 001

Související položky (podle značky)

4 komentáře

Zanechat komentář

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.