HISTORIA POSTALIS ETC... osobní blog Ivana Leiše

CITÁTY O POKRYTECTVÍ

POKRYTECTVÍ

V dnešních těžkých dnech se setkáváme s velkým hrdinstvím mnoha bezejmenných lidí, ale bohžel narážíme na  pokrytectví, farizejství, dvoutvářnosti, svatouškovství, neupřímnost. Náraz na lidi, kteří "dělají něco jiného, než hlásají" či "hlásají něco, co je lež, a co je v jejich prospěch je někdy velmi strašná. Bohužel se jedná o lidi, kteří mají i moc. Mnoho lidí jede nqa hesle "z Šavla se stal Pavel". Proto dneska několik citátu o pokrytectví. Bohužel jich není moc . Zajímavé je, že řada z nich jde do minulosti, do doby, kdy nás postihla též velká tragédie v podobě moru. Ideový proud vzniklý ve 2. století př. n.l. , uvedený v Novém zákoně. Pojem vznikl z latiny - hypokrita. Velmi často se ve spojení s tímto slovem objevuje slovo" hřích".

 

Cynismus je výbornou zbraní proti pokrytectví. Dává věcem jména, která jim příslušejí. Přispívá k tomu, že skutečnost nabývá objektivnější fyziognomie.

Voltaire (1694 - 1778)

 

Říci, že litujeme našich hříchů, je pouhé pokrytectví, pokud neukážeme, že jich skutečně litujeme, tím, že se jich vzdáme. V činění spočívá samý život pokání.

John Charles Ryle (1816-?)

 

Mnozí litují svých hříchů, kteří z nich však nečiní pokání, hořce nad nimi pláčí, ale stále je milují a jsou s nimi ve svazku.

Matthew Henry (1662 - 1714)

 

Pamatuj, že ten, kdo skutečně činil pokání, není nikdy se svým pokáním spokojen.

Charles Spurgeon (1834 - 1892)

 

 

 

 

 

 

 

 

Zanechat komentář

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.