HISTORIA POSTALIS ETC... osobní blog Ivana Leiše

TOKIJSKÝ OTISK Doporučený

I české výplatní otisky pokračují v tradici československých  příležitostných výplatních otisků . Do poštovních výplatních otisků se zasazují různá označení různých subjektů připomínající řadu zajímavých příležitostí. Najdou se i příležitostné výplatní otisky komerčních uživatelů.

Jedním ze zajímavých příležitostných výplatních otisků je otisk pošty Praha 1 se zasazeným příležitostným  štočkem připomínajícím ve zkratce (pomocí letopočtů). Letní olympijské hry přisouzeny japonskému Tokyo.

Letní olypijské hry - otisk se třemi letopočty

1940

XII. olypijské hry se měly v roce 1940 konat v Tokiu. Po tom, co se Japonsko vzdalo jejich pořádání (po přepadení Číny) se Japonsko jejich uspořádání vzdalo a ty se  měly konat Letní olympijské hry ve Finsku, nekonaly se z důvodů nepříznivých politických poměrů v Evtropě a ve světě. Postavená olympijská sportoviště ve Finsku byla využita v roce 1952. 

1964

Letní olympijské hry se konaly v Tokyu.

2020

Letní olympijské hry se měly v romto roce konat v Tokyu ale světová kovidová pandemie je zabránila pořádat. Ty se uskutečnily o rok později v roce 2021 pod hlavičkou letopočtu 2020 .

 

Dodávám, že v Japonsku se konaly dále dvoje Zimní olympijské hry - Sapporo 1972 a Nagano 1998.

 

tokyo 001

Naposledy změněnopátek, 11 listopad 2022 11:01