HISTORIA POSTALIS ETC... osobní blog Ivana Leiše

JACK DANIEL DISTILLERY, LYNCHBURG, TN.

V malém městečku ve tsttě Tennessee, které se nazývá Lynchburg, se zrodila díky lihovarníkovi Danu Callevi  a jeho pokračovateli Jacku Danielovi světoznámá destilérka. V roce 1863 se dal majitel Call  na modlení a přenechal výrobu whisky Jasperovi "Jacku" Newton Danielovi (nar. 1850) , který u něj pobýval.

V roce 1863 se zrodila whisky Jack Daniel. V roce 186ž po Občanské válce se palírny registrovaly. Registraci neušla ani tato největší palírna v USA.  Whisky se doposud vyrábí z kukuřice, ječmenového sladu, žita a neželezité pramenité vody, která vyvěrá z Lynchburské vápencové jeskyně. Jack Daniel přispěl též k technologickému postzupu výroby whisky, které vyniká kouřovým aroma. To zajišťuje dřevěné uhlí z javoru cukrodárného. Whisky zraje poté ve vypalovaných  sudech z bílého dubu.  Destilírku kromě výrobních provozů tvoří i několik desítek tzv. barelovými domy -  barrel houses), kde jsou barely plné whisky. 

Jack Daniel přispěl světu několika záhadami. Jednou z nich je whisky No. 7. Proč. No. 7. Nikdo neví. Říká se, že to bylo Jackovo šťastné číslo před tím, než nakopl vykradený trezor a váženě si zranil palec, někdo upozorňuje na vlak převážející sudy, kteráý měl číslo 6, a někdo se zmiňuje o sedmi milenkách, které Jack měl. 

Součástí prohlídky je i ochutnávka whisky. Ovšem pozor. pOkud řijdete v neděli či o svátcích, whisku nedostanete, náhradou je dřus. otázkou je, zda je to lokální džus z pramenité vody anebo komerční z obchodu....

 

daniel 003     daniel 004     daniel 005     daniel 001     daniel 002     daniel 006     

 

 

 

  

Naposledy změněnočtvrtek, 28 duben 2022 10:51