HISTORIA POSTALIS ETC... osobní blog Ivana Leiše

NĚKOLIK POHLEDŮ (97) - výplatní číslice otisků

Sběratelé by neměli přehlížet ani varianty k různých typům a podtypům otisků. Jdnou ze zajímavých variant jsou různé otisky se zajímavými číslicemi výplatního razítka. Několik příkladů:

Živnostenská banka, datum 17. 5. 1958, FR 6h - 4m, poslední číslice dutá (gotické číslice)

 

číslice 003

 

André, společnost sro Praha, podobný případ, je v čtyřmístné výplatní hodnotě se vyskytují hned dvě duté číslice. Výplatní stroje Bafra, sběratelsky FR 8h - 4m - bez výplatního znaménka, tisk s datem 25. 2. 1949, celistvost odeslaná do Švýcarska

a.číslice 004

 

V provozu se vyskytly výplatní stroje určené pro provoz na poštách , byly naglické provenience od firmy uNifersal pOstal Frankers a v sobě měly zárodky pozdějších licenčníchčísel (U + číslo). Bylo jich několik a vyskytlo s několik typů výplatních číslic - staroněmeckých, ale i anglických. Anglické měly tu zvláštnost, že poslední číslice byla znatelně menší než předchozí.

Ukázka otisku stroj UPF U 3 s datem 20. XI. 1950, otisk orazžen poštou PRAHA 24. V 60. letech se tento stroj objevil s jinou poštou PRAHA 04  v denním razítku (rok 1968).

 

číslice 005

 

Z řady strojů UPF je stroje a jeho otisk s číslem U 8, tam byly výplatní číslice velikostně sestupné.  Pošta Český Krumlov.

 

 

 

 

 

 

 

Naposledy změněnopondělí, 12 červenec 2021 15:19
Více z této kategorie: « KOUZLO CELISTVOSTÍ (8) CENNÝ OTISK »