HISTORIA POSTALIS ETC... osobní blog Ivana Leiše

VIRTUÁLNÍ ONLINE VÝSTAVY POŠTOVNÍHO MUZEA V PRAZE Doporučený

Poštovní muzeum v Praze v dubnu zpřístupnilo tři virtuální online výstavy na svém portálu www.postovnimuzeum.cz (kategorie Výstavy). Výstavy jsou optimalizovány pro stolní počítače a notebooky, nejlépe fungují v prohlížeči Modzilla Firefox.

Přístupy vyžadují trpělivost uživatele a u některých exponátů došlo k neúplnému  zobrazení. 

Jedná se o vynikající počin Poštovního muzea a jediné možné řešení v pandemické době, kdy vláda nasadila velmi přísná hygienická pravidla za účelem zamezení rošiřování nákazy Covid-19 (klasifkace WHO).

Na portále Poštovního muzea jsou zavěšeny tři výstavy:

 

 

HOLUBÍ POŠTA

stopáž 28 minut

Holub je jeden z nejstarších živočišných druhů, které si člověk ochočil. Výstava přibližuje fenomén holubí pošty, její počátky ve starověku až po využívání ptáků při modrních válečných operacích či jako zprostředkovatelů různých druhů dopravních spojení.

 

POŠTOVNÍ STOPOU JIŘÍHO KARÁSKA ZE LVOVIC

stopáž 12 minut

V roce 2021 si připomínáme hned dvojí kulaté výročí Jiřího Karáska ze Lvovic, významného literáta, představitele dekadentní poetie, překladatele, redaktora, kritika, sběratele umění i bibliofila. Výstava je věnována jeho více než čtyřicetiletému působení u předlitavské a československé poštovní správy.

 

PROPAGAČNÍ GRAFIKA PRVOREPUBLIKOVÉ POŠTY

stopáž 10 minut

Výsava představuje propagaci poštovních služeb v meziválečném Československu prostřednictvím atraktivních obrazových motivů, které upoutávaly pozornost na plakátech, letácích a dalších reklamních materiálech.

 

Vstupte do výstavy a potěšíte se různými pohledy dokumentujících poštovní historii a poučíte se o těch, kteří šířili její slávu.

Zdroj anotací: Poštovní muzeum v Praze