HISTORIA POSTALIS ETC... osobní blog Ivana Leiše

NĚKOLIK POHLEDŮ DO SVĚTA OTISKŮ 4. REPUBLIKY ANEB LETEM SVĚTEM (12) - Městský národní výbor Kamenice nad Lipou

V historii sledovaného státního celku a časového období docházelo k různým změnám výplatního otisku. čas od času se stalo, že došlo k nutnosti nepoužívat označení oprávněného uživatele či se zadala výroba štočku a opozdila se. Nejčastěji to bylo v době, kdy se zavedla PSČ a bylo nutno upravit adresu uživatele a přidat k domicilu PSČ. Důvodů bylo i více.

Případ s doplněním PSČ byl i případ otisku Městského národního výboru v Kamenici nad Lipou.  (přidělené PSČ 394 81).  Starý štoček byl odstraněn a na dobu do zasazení nového, doplněného štočku se používalo gumové razítko, kde se objevilo již PSČ. Ne všichni uživatelé byli takto zodpovědní, i když je změnám došlo až v roce 1987 - 14 let po zavedení PSČ v čs. poštovním proovzu.  Otisky jsou s datem 6. 4. 1983 (otisk pvodní), a 6. 1. 1987 (otisk s gumovým razítkem).  Tuto "úpravu"  dohlédací pošta Kamenice nad Lipou tolerovala a zásilky pouštěla do poštovního provozu. 

 

Reprodukuji druhý otisk s gumovým rzítkem, první otisk se starým označením bez PSČ je příliš slabý na kvalitní reprodukci, text na tomto otisku: MĚSTSKÝ NÁROFDNÍ VÝBOR/KAMENICE nad LIPOU (mezi denním a výplatním razítkem.

MNV 001

 

 

Naposledy změněnosobota, 13 únor 2021 18:57