HISTORIA POSTALIS ETC... osobní blog Ivana Leiše

NEZNÁMÝ UŽIVATEL S OTISKEM SE ZKRATKOU

Neznámý uživatel

 

Stane se, že i odborná veřejnost se v oblasti výplatních otisků ocitne v nouzi, nikoliv však v koncích. Jedním z takových případů je výplatní otisk  d označením uživatele mezi denním a výplatním razítkem "EGER2 (podtrženo/Postfach 11). Otisk 1. dne nese datum 20. 7. 1938, dohlédací poštou je CHEB 2/EGER 2, Sběratelské označení otisku FR 8h - 4m.  Otisk je otištěn na kartě bez dalších detailů, další ceslistvosti poštou prošlé se zatím neobjevily. Archivní záznamy zatím neexistují.

Zůstávají otázky. Kdo byl UŽIVATELEM VÝPLATNÍHO STROJE A ZADAVATELEM OTISKU S OZNAČENÍM VE TVARU ADRES? NEJEDNALO SE JEN O ESEJ? Situaci zkomplikoval rok 1938 a neuspokojivá situace v tehdejším Československu, zejména v oblasti Sudet.

Pátrání obvyklými směry je zatím bezvýsledné. V tomto období se v Chebu (CHEB 2) vyskytlo několik uživatelů s podobnými stroji a otiskem FR 8h - 4m (s typickou československou hvězdičkou ve výplatním otisku). Shoda mezi těmito otisky a neznámým otiskem není. Dostaneme odpověď na tuto otázku? I v tomto oboru je ještě celá řada bílých míst.

 

eger 001

 

 

Zanechat komentář

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.