V loňském roce uplynulo 40 let od vydání Katalogu výplatních otisků pražských pošt 1946 - 1982 autorů M. Boušky a I. Leiše. Katalog byl přílohou katalogu k výstavě Propagační výstavy PRAHA 1983, kterou uspořádal Klub filatelistů, sběratelů specializovaných oborů, 00 - 15 k 40. výročí tohoto klubu. Katalog byl vydán s hlavním cílem podpořit sběratelství výplatních otisků v Československu. 

Katalog obsahuje historický pohled, typologii výplatních otisků tohoto oboru a období, použitou terminologii, vysvětlení zkratek, metodické poznámky k použití katalogu, vlastní katalog výplatních otisků Prahy, časový přehled uvádění soustav do poštovního provozu, vybrané změny pražských pošt, přehled poštovních sazeb, přehled literatury a cizojazyčné resumé.

Katalog je černobílý. Tehdejší technické a finanční možnosti nedovolily barevné reprodukce. 70 stran, knižní formát, měkká vazba. 

Katalog je jedním z potřebných zdrojů pro mou Databázi výplatních otisků čs. pošt 1946 - 1992, která se pomalu rodí na tomto webu. 

Ukázky z Katalogu:

 

katalog 001      katalog 002      katalog 004       katalog 003